Wyniki sztafet                                                                                                                                          2018-06-03 14:01:27
                                                                         Puchar Najmłodszych 2018
===PRO SPORT Piotr Paszynski=================================================================================================================Orienteering Organiser 2006===
 
 
Końcowe wyniki zawodów: K10         4.5- 6.5km    0-   0m 8-8k
----------------------------------------------------------------------------------------------------
  1    5 O27 UKS Lotna Zdzieszowice     98.54 Kotłowska Julia        25.02/3   Kotłowska Sonia        36.22/2       61.24/2  Zapart Julia           37.30/3       98.54/1  
                                              
  2    8 D91 MKS MOS Wrocław I         119.47 Wysocka Michalina      56.03/5   Ciastoń Oliwia         31.15/1       87.18/5  Staniec Julia          32.29/2      119.47/2  
                                              
  3    1 P58 HKS Azymut Mochy          120.06 Miś Milena             24.21/2   Franc Antonina         45.33/4       69.54/4  Mielcarek Karolina     50.12/4      120.06/3  
                                              
       2 E70 MUKS Junior Ochędzyn   NKl       Kukawska Julia         64.36/6   Krasoń Julia       NKl      /    NKl      /   Piekielna Maja         30.05/1   NKl      /   
                                              
       3 P35 woj Wielkopolskie      NKl       Światła Nikola     NKl      /    Dżumaga Sara       NKl      /    NKl      /   Uciechowska Oliwia NKl      /    NKl      /   
                                              
       4 E71 UKS Azymut Pabianice   NKl       Karczmarz Emilia   NKl      /    Balcerak Aleksandr     42.03/3       42.03/1  Kowalczyk Kalina   NKl      /    NKl      /   
                                              
       6 S51 UKS Reflex Rybnik      NKl       Kruczkowska Alicja     74.53/7   Baj Zuzanna            86.13/6      161.06/6  Stando Weronika    NKl      /    NKl      /   
                                              
       7 G14 UKS Siódemka Rumia     NKl       Łysoń Łucja            24.15/1   Porzycz Małgorzata     45.33/4       69.48/3  Bielecka Marta     NKl      /    NKl      /   
                                              
       9 D91 MKS MOS Wrocław II     NKl       Masłowska Julia        48.14/4   Szkudlarek Amelia  NKl      /    NKl      /   Barska Pola            60.52/5   NKl      /   
                                              
 
Końcowe wyniki zawodów: K12         7.3- 8.5km    0-   0m 10-10k
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1   45 K30 WKS Wawel Kraków I         69.35 Biskupska Julia        25.49/2   Słońska Antonina       21.17/2       47.06/2  Niessner Pola          22.29/3       69.35/1  
                                              
  2   33 G17 UKS Azymut 45 Gdynia       69.37 Ciećwierz Weronika     28.03/7   Ukleja Patrycja        21.36/3       49.39/4  Nowak Anna             19.58/1       69.37/2  
                                              
  3   36 Z01 KOS BnO Szczecin           74.33 Matyja Weronika        26.23/3   Kula Maja              19.59/1       46.22/1  Mikuła Iga             28.11/6       74.33/3  
                                              
  4   39 W81 UKS OSiR Góra Kalwaria     79.27 Sobiepanek Barbara     28.04/8   Łącka Julia            29.04/7       57.08/7  Borkowska Lena         22.19/2       79.27/4  
                                              
  5   42 P58 HKS Azymut Mochy II        79.49 Golinowka Aleksand     26.51/5   Murek Emilia           26.25/6       53.16/6  Jąder Sandra           26.33/5       79.49/5  
                                              
  6   41 P58 HKS Azymut Mochy I         85.44 Hajduk Maria           26.52/6   Pieśniak Patrycja      36.06/11      62.58/10 Klecha Weronika        22.46/4       85.44/6  
                                              
  7   46 K30 WKS Wawel Kraków II        90.21 Zawada Zuzanna         28.06/9   Hałucha Milena         32.46/8       60.52/9  Wojtas Julia           29.29/7       90.21/7  
                                              
  8   43 D91 MKS MOS Wrocław I         108.06 Szczygieł Hanna        35.20/12  Ciszek Katarzyna       34.57/10      70.17/11 Banasiak Anna          37.49/10     108.06/8  
                                              
  9   40 W87 UNTS Warszawa             108.13 Szindler Aleksandr     28.15/10  Chabiera Filomena      24.58/5       53.13/5  Mianowska Antonina     55.00/12     108.13/9  
                                              
 10   32 K31 UKS Patria Młynne         109.18 Fitrzyk Magda          25.47/1   Mamala Magda           34.51/9       60.38/8  Zelek Martyna          48.40/11     109.18/10 
                                              
 11   38 S28 UKS Kometa Gliwice        117.23 Polewka Julianna       26.37/4   Dziuba Justyna         23.01/4       49.38/3  Myśliwiec Aleksand     67.45/14     117.23/11 
                                              
 12   47 E11 woj Łódzkie               201.55 Żuczkowska Oliwia      69.26/15  Kiełbik Nikola         65.28/14     134.54/14 Malik Wiktoria         67.01/13     201.55/12 
                                              
 13   44 D91 MKS MOS Wrocław II        202.44 Kuciel Hanna           45.14/13  Marciniak Weronika     63.14/13     108.28/13 Zimoch Nina            94.16/15     202.44/13 
                                              
      30 O27 UKS Lotna Zdzieszowice NKl       Jagodzińska Malwin NKl      /    Stanowska Milena   NKl      /    NKl      /   Gidel Biaca        NKl      /    NKl      /   
                                              
      31 K48 KS Kościelec Chrzanów  NKl       Sikora Sandra          34.52/11  Janicka Hanna      NKl      /    NKl      /   Podgórska Marta        35.42/8   NKl      /   
                                              
      34 E70 MUKS Junior Ochędzyn,  NKl       Jarczak Marika         51.30/14  Herbeć Anna            37.04/12      88.34/12 Jabłońska Emilia   NKl      /    NKl      /   
                                              
      35 E17 MKS Metalowiec Łódź    NKl       Śmigielska Martyna NKl      /    Śmigielska Weronik NKl      /    NKl      /   Parafiniuk Hanna       35.45/9   NKl      /   
                                              
      37 P03 woj Wielkopolskie     PK  252.36 Grembowska Julia  PK   82.58/16  Markowska Natalia PK  106.07/15 PK  189.05/15 Mikołajczyk Tymon PK   63.31/16 PK  252.36/14 
                                              
 
Końcowe wyniki zawodów: K14         6.6- 7.8km    0-   0m 11-11k
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1   78 G03 UMKS Kwidzyn               85.21 Perfikowska Hanna      25.22/1   Kędzior Alicja         35.32/6       60.54/3  Muller Iga             24.27/2       85.21/1  
                                              
  2   86 K30 WKS Wawel Kraków I         89.42 Michno Marta           30.00/5   Pułczyńska Hanna       30.17/1       60.17/2  Lamparska Maja         29.25/4       89.42/2  
                                              
  3   84 P58 HKS Azymut Mochy I         94.47 Karkut Estera          30.58/6   Dreier Anna            32.33/3       63.31/4  Michalewicz Alicja     31.16/7       94.47/3  
                                              
  4   77 E75 UKS Orientuś Łódź          98.32 Gielec Julia           25.41/3   Woch Natalia           39.22/8       65.03/6  Wiśniewska Hana        33.29/8       98.32/4  
                                              
  5   80 W81 UKS OSiR Góra Kalwaria    100.49 Powichrowska Ilona     25.28/2   Dzwonkowska Paulin     33.03/5       58.31/1  Fijałkowska Klaudi     42.18/10     100.49/5  
                                              
  6   81 D91 MKS MOS Wrocław           108.09 Maciejewska Agata      33.49/7   Winiarska Kaja         50.58/12      84.47/9  Banasiak Joanna        23.22/1      108.09/6  
                                              
  7   75 P03 UKS Dąb Leszno            113.36 Zendra Maja            45.08/12  Mikołajczyk Iga        39.41/9       84.49/10 Szkudlarska Weroni     28.47/3      113.36/7  
                                              
  8   85 P58 HKS Azymut Mochy II       113.38 Kubacka Wiktoria       51.13/13  Kapska Nina            32.33/3       83.46/8  Skrzypczak Marika      29.52/5      113.38/8  
                                              
  9   79 P35 UKS Arkady Raszków        117.12 Dobroś Aleksandra      39.10/10  Cieluch Patrycja       46.50/11      86.00/12 Chmielarz Sandra       31.12/6      117.12/9  
                                              
 10   82 E11 UKS Grom Sokolniki        120.56 Domagała Emilia        39.12/11  Hodur Katarzyna        46.25/10      85.37/11 Krzyżostanek Patry     35.19/9      120.56/10 
                                              
 11   76 K01 LKS Górzanka Nawojowa     124.48 Pudełek Jowita         33.58/8   Skorupa Maja           31.29/2       65.27/7  Bosak Natalia          59.21/12     124.48/11 
                                              
 12   83 R22 UKS Azymut Dębów          125.11 Kiełb Wiktoria         28.00/4   Kiełb Patrycja         37.00/7       65.00/5  Kotlińska Kamila       60.11/13     125.11/12 
                                              
 13   87 K30 WKS Wawel Kraków II       147.41 Kurtycz Natalia        35.46/9   Owsianka Wiktoria      61.16/13      97.02/13 Hałucha Martyna        50.39/11     147.41/13 
                                              
 
Końcowe wyniki zawodów: M10         4.8- 6.5km    0-   0m 8-8k
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1   24 E75 UKS Orientuś Łódź          66.53 Ciupa Jan              15.17/1   Trepczyński Franek     32.45/4       48.02/1  Rzeńca Tomasz          18.51/3       66.53/1  
                                              
  2   22 G17 UKS Azymut 45 Gdynia       77.23 Ciećwierz Małgorza     37.38/6   Kaszkiewicz Tymon      23.18/1       60.56/2  Ukleja Krzysztof       16.27/2       77.23/2  
                                              
  3   16 E71 UKS Azymut Pabianice       88.20 Łubisz Łukasz          25.17/4   Stachera Oliwier       36.09/7       61.26/3  Wiśniewski Adam        26.54/6       88.20/3  
                                              
  4   26 K30 WKS Wawel Kraków           96.42 Zasadzki Tymoteusz     48.05/8   Oliinyk Liza           23.37/2       71.42/5  Pukczyński Jeremi      25.00/5       96.42/4  
                                              
  5   17 W87 woj Mazowieckie           106.41 Wasilewska Olga        37.48/7   Wasilewski Antoni      39.10/9       76.58/7  Kaźmierczak Feliks     29.43/8      106.41/5  
                                              
  6   25 G03 UMKS Kwidzyn              108.03 Kostek Kinga           37.37/5   Dreger Jan             34.49/6       72.26/6  Kisłowski Marek        35.37/9      108.03/6  
                                              
  7   18 D91 MKS MOS Wrocław           115.21 Stefańczak Tymon       60.51/10  Jabłońska Amelia       38.14/8       99.05/10 Kociuba Wiktor         16.16/1      115.21/7  
                                              
  8   19 K48 KS Kościelec Chrzanów     122.02 Zychowicz Bartosz      64.31/11  Podgórska Gabriela     29.43/3       94.14/9  Chodlewski Szymon      27.48/7      122.02/8  
                                              
  9   20 K31 UKS Patria Młynne         141.01 Kurnyta Dawid          52.06/9   Zelek Filip            34.16/5       86.22/8  Mordarski Oskar        54.39/10     141.01/9  
                                              
      15 P58 HKS Azymut Mochy       NKl       Franc Julian           24.35/3   Murek Marcin       NKl      /    NKl      /   Golinowski Piotr       20.48/4   NKl      /   
                                              
      23 E73 woj Łódzkie            NKl       Domagała Jakub         24.23/2   Ciegiełka Konrad       40.11/10      64.34/4  Żeziński Julian    NKl      /    NKl      /   
                                              
      21 D93 woj Dolnośląskie      PK  106.56 Pachnik Antoni    PK   44.56/12  Dutkiewicz WiktoriPK   43.36/11 PK   88.32/11 Dominiak Kacper   PK   18.24/11 PK  106.56/10 
                                              
 
Końcowe wyniki zawodów: M12         5.2- 6.2km    0-   0m 10-10k
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1   56 D93 woj Dolnośląskie           82.44 Jurczek Miłosz         28.02/6   Dwojak Gracjan         28.52/1       56.54/1  Pachnik Jędrzej        25.50/1       82.44/1  
                                              
  2   69 E71 Azymut Pabianice II        92.30 Sztranek Maciej        25.23/1   Wiśniewski Jakub       35.56/5       61.19/3  Krempiński Francis     31.11/6       92.30/2  
                                              
  3   67 K30 WKS Wawel Kraków II        96.18 Olejnik Jaśmina        30.03/8   Pisarek Kordian        32.17/2       62.20/4  Tarnowski Przemysł     33.58/7       96.18/3  
                                              
  4   51 K48 KS Kościelec Chrzanów      97.33 Klakla Kacper          34.12/12  Ludwin Jakub           34.38/3       68.50/6  Chodlewski Antoni      28.43/4       97.33/4  
                                              
  5   59 W11 BKS Wataha Warszawa       108.22 Maciejewski Bartło     25.25/2   Ładyko Bartłomiej      54.23/14      79.48/8  Stopczyński Bartos     28.34/3      108.22/5  
                                              
  6   70 G03 UMKS Kwidzyn I            109.05 Zeremba Adam           33.53/10  Perfikowski Paweł      49.09/10      83.02/10 Cepurdej Władysław     26.03/2      109.05/6  
                                              
  7   57 E73 UKS GOK Galewice          124.56 Olejnik Tomasz         47.02/17  Cegiełka Milena        49.09/10      96.11/14 Narożny Kacper         28.45/5      124.56/7  
                                              
  8   71 G03 UMKS Kwidzyn II           131.09 Droń Wiktor            29.09/7   Wejtko Diana           39.53/8       69.02/7  Pękal Mikołaj          62.07/14     131.09/8  
                                              
  9   60 HAD KS Hades Poznań           132.16 Bultrowicz Tymoteu     25.32/3   Zieliński Tomasz       36.53/6       62.25/5  Nowak Zofia            69.51/15     132.16/9  
                                              
 10   50 O27 UKS Lotna Zdzieszowice    146.55 Dammfeld Adam          36.45/14  Łukasik Szymon         53.21/13      90.06/11 Burak Łukasz           56.49/12     146.55/10 
                                              
 11   54 P03 UKS Dąb Leszno            147.51 Łukaszyk Maksymili     53.34/19  Prais Julia            37.11/7       90.45/13 Białasik Bartosz       57.06/13     147.51/11 
                                              
 12   58 E75 UKS Orientuś Łódź         150.44 Marcjanek Filip        26.45/5   Młynarczyk Maks        86.35/19     113.20/17 Ziółkiewicz Jan        37.24/8      150.44/12 
                                              
 13   66 K30 WKS Wawel Kraków I        161.23 Siek Barbara           33.52/9   Grzegorczyk Borys      56.45/15      90.37/12 Truty Jonasz           70.46/16     161.23/13 
                                              
 14   52 G17 UKS Azymut 45 Gdynia      162.09 Ciechanowicz Mikoł     53.37/20  Grzybowski Maciej      67.19/18     120.56/19 Stefaniak robert       41.13/9      162.09/14 
                                              
 15   68 E71 Azymut Pabianice I        165.36 Skurznica Oskar        51.22/18  Łubisz Dominik         65.44/17     117.06/18 Wolski Igor            48.30/10     165.36/15 
                                              
 16   55 S28 UKS Kometa Gliwice        197.48 Kloc Olaf              61.01/21  Jarosz Oliwia          86.49/20     147.50/21 Wiktoria Wiktor        49.58/11     197.48/16 
                                              
      53 Z01 KOS BnO Szczecin       NKl       Kotkowiak Bartek       26.24/4   Stefaniak Izabela      34.53/4       61.17/2  Mikuła Daria       NKl      /    NKl      /   
                                              
      62 W87 UNTS Warszawa I        NKl       Drosik Marcel          45.02/15  Chachurski Mieszko     51.12/12      96.14/15 Świtała Michał     NKl      /    NKl      /   
                                              
      63 W87 woj Mazowieckie        NKl       Olejnik Mikołaj        45.40/16  Białoń Maria           63.06/16     108.46/16 Pachucki Tymoteusz NKl      /    NKl      /   
                                              
      64 P58 HKS Azymut Mochy I     NKl       Wyrwa Tobiasz          33.56/11  Młynkowiak Karolin     46.04/9       80.00/9  Szlafka Mikołaj    NKl      /    NKl      /   
                                              
      72 G03 UMKS Kwidzyn III       NKl       Grajewski Jakub        36.26/13  Jankiewicz Radosła     90.14/21     126.40/20 Joniec Hubert      NKl      /    NKl      /   
                                              
      65 P58 HKS Azymut Mochy II   PK  132.51 Murawski Rafał    PK   47.28/22  Reiman Julia      PK   43.50/22 PK   91.18/22 Mielcarek KrzysztoPK   41.33/17 PK  132.51/17 
                                              
 
Końcowe wyniki zawodów: M14         4.6- 5.1km    0-   0m 11-11k
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1  121 Z01 KOS BnO Szczecin I         90.42 Kusztelska Natalia     33.59/7   Pawłowski Leon         31.00/1       64.59/1  Czyński Miłosz         25.43/1       90.42/1  
                                              
  2  117 W81 OSiR Góra Kalwaria I       94.16 Majowski Jan           29.51/6   Łącki Jakub            35.11/4       65.02/2  Podworski Kacper       29.14/3       94.16/2  
                                              
  3  116 G03 UMKS Kwidzyn II           100.41 Muller Wiktor          27.31/1   Wilk Wiktor            38.55/8       66.26/4  Cepurdej Katarzyna     34.15/4      100.41/3  
                                              
  4  113 S28 woj Śląskie               100.44 Leśniak Matylda        29.27/4   Marszałek Patryk       35.35/5       65.02/2  Reck Mateusz           35.42/5      100.44/4  
                                              
  5  119 K30 WKS Wawel Kraków I        116.51 Bublik Piotr           39.20/9   Wójcik Paweł           34.54/3       74.14/5  Żeskawski Mateusz      42.37/9      116.51/5  
                                              
  6  109 W87 woj Mazowieckie           116.57 Gąsienica-Samek Ad     56.59/17  Majewska Maja          34.08/2       91.07/9  Antonowicz Jan         25.50/2      116.57/6  
                                              
  7  104 R22 UKS Azymut Dębów          124.55 Curzytek Kacper        44.31/10  Curzytek Krystian      38.22/7       82.53/6  Wołowiec Daniel        42.02/7      124.55/7  
                                              
  8  118 W81 OSiR Góra Kalwaria II     128.23 Dąbrowski Karol        36.43/8   Sobiepanek Maksymi     49.29/12      86.12/7  Tywonek Jan            42.11/8      128.23/8  
                                              
  9  106 K48 KS Kościelec Chrzanów     129.06 Miśków Krzysztof       45.42/12  Lechowska Agata        42.07/9       87.49/8  Trębacz Antoni         41.17/6      129.06/9  
                                              
 10  102 D91 MKS MOS Wrocław           152.16 Kurzyp Michał          53.35/16  Skurak Adrian          44.35/10      98.10/11 Ważny Artur            54.06/12     152.16/10 
                                              
 11  105 P58 HKS Azymut Mochy          154.51 Cupryś Amadeusz        29.15/3   Górniakczyk Michał     69.57/16      99.12/13 Brożyński Oliwier      55.39/13     154.51/11 
                                              
 12  114 S28 UKS Kometa Gliwice II     155.14 Kochoń Julia           49.22/14  Szabat Szymon          58.50/14     108.12/14 Skowron Wojciech       47.02/10     155.14/12 
                                              
 13  108 E73 woj Łódzkie               162.12 Janik Patrycja         48.57/13  Fronia Jakub           48.56/11      97.53/10 Sucha Andzelika        64.19/15     162.12/13 
                                              
 14  101 P35 UKS Arkady Raszków        172.53 Oczkowski Kacper       45.41/11  Szczęsny Michał        63.21/15     109.02/15 Kaczocha Mikołaj       63.51/14     172.53/14 
                                              
 15  112 G14 UKS Siódemka Rumia        187.03 Modzelewski Mikoła     57.17/18  Melzer Anna            79.49/17     137.06/17 Pupiec Agata           49.57/11     187.03/15 
                                              
 16  107 D93 MKS Paulinum Jelenia G    201.00 Tomalek Jakub          62.07/19  Staszek Tomasz         37.00/6       99.07/12 Królikowski Domini    101.53/18     201.00/16 
                                              
 17  103 E11 UKS Grom Sokolniki        233.03 Hryciuk Mikołaj        53.15/15  Marszałek Alan        109.01/19     162.16/18 Malik Patryk           70.47/16     233.03/17 
                                              
     100 E75 Woj. Łódzkie           NKl       Lisiak Adam            27.45/2   Sieroń Karol       NKl      /    NKl      /   Saładajczyk Malwin     76.17/17  NKl      /   
                                              
     111 E70 MUKS Junior Ochędzyn,  NKl       Małecki Marcel         29.33/5   Ertel Jacek            83.56/18     113.29/16 Jabłoński Piotr    NKl      /    NKl      /   
                                              
     122 Z01 KOS BnO Szczecin II    NKl       Kotkowiak Piotr    NKl      /    Vlasiuk Yaroslaw       49.47/13  NKl      /   Kwiatkowski Olaf   NKl      /    NKl      /   
                                              
     115 G03 woj. Pomorskie        PK         Chmielowski BartosPK   45.46/20  Kilichowski KacperPK   71.04/20 PK  116.50/19                             /   PK        /   
                                              
     120 K30 woj. Małopolskie      PK   91.29 Żesławski Jakub   PK   45.55/21  Ślusarczyk Piotr  PK   45.34/21 PK   91.29/20 Zierałka Paweł    PKNKl     /   PK   91.29/18 
                                              
 
Końcowe wyniki zawodów: Open        4.6- 5.1km    0-   0m 11-11k
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1    4 E71 UKS Azymut Pabianice       22.50 Płóciennik Konrad      22.50/1                               /             /                               /             /   
                                              
  2   17 E71 UKS Azymut Pabianice       23.01 Sztranek Jan           23.01/2                               /             /                               /             /   
                                              
  3   31 W11 BKS Wataha Warszawa        23.15 Galicz Karol           23.15/3                               /             /                               /             /   
                                              
  4   29 E71 UKS Azymut Pabianice       25.45 Zając Dawid            25.45/4                               /             /                               /             /   
                                              
  5   39 IND Indywidualnie              27.30 Górnicka-Antonowic     27.30/5                               /             /                               /             /   
                                              
  6   38 K30 WKS Wawel Kraków           29.37 Niessner Piotr         29.37/6                               /             /                               /             /   
                                              
  7    1 Z01 KOS BnO Szczecin           29.42 Sadzikowski Andrze     29.42/7                               /             /                               /             /   
                                              
  8   21 E71 UKS Azymut Pabianice       30.51 Biniecka Małgorzat     30.51/8                               /             /                               /             /   
                                              
  9   35 E71 UKS Azymut Pabianice       34.32 Gąsiorowski Adam       34.32/9                               /             /                               /             /   
                                              
 10   27 E71 UKS Azymut Pabianice       40.09 Mazur Marta + Maty     40.09/10                              /             /                               /             /   
                                              
 11   15 P03 UKS Dąb Leszno             41.07 Kaczmarek Anna         41.07/11                              /             /                               /             /   
                                              
 12    3 P35 UKS Arkady Raszków         41.24 Niezgódka Dominika     41.24/12                              /             /                               /             /   
                                              
 13   20 E75 UKS Orientuś Łódź          41.26 Lisiak Paweł           41.26/13                              /             /                               /             /   
                                              
 14   23 W11 BKS Wataha Warszawa        42.21 Maciejewski            42.21/14                              /             /                               /             /   
                                              
 15    7 E71 UKS Azymut Pabianice       43.56 Kłos Józef             43.56/15                              /             /                               /             /   
                                              
 16   16 P03 UKS Dąb Leszno             47.18 Białasik Monika        47.18/16                              /             /                               /             /   
                                              
 17   44 E71 UKS Azymut Pabianice       64.46 Przygoda               64.46/17                              /             /                               /             /   
                                              
 18    5 W11 BKS Wataha Warszawa        85.29 Stopczyński Bartos     85.29/18                              /             /                               /             /